“We laten het los: de natuur doet toch zijn ding”
Die orthopedagogische kijk op de zaak is geen toeval: Sven heeft net zijn eerste jaar in de graduaatsopleiding orthopedagogie achter de rug. “Ik ben al jaren aan het werk, maar miste sociaal contact. Ik was altijd maar bezig met dossiers. Dus ben ik naar een loopbaancoach gestapt. Na verschillende testen kwamen zorgberoepen er sterk bovenuit. En dus heb ik voor orthopedagogie gekozen. Ik doe het ontzettend graag. De opleiding doet me nu anders naar mijn eigen kinderen en hun opvoeding kijken.”
Fier als een gieter toont Sven een foto van hun eerste zoontje Aiden. Mama knikt instemmend terwijl papa honderduit blijft vertellen. “We hebben meer rust gevonden dan bij de eerste zwangerschap. Het lukt ons beter om los te laten. De natuur doet toch zijn ding. Het enige wat je kan doen is proberen gezond te leven en mentaal zo stressvrij mogelijk zijn.”
“We kijken superhard uit naar de geboorte en proberen Aiden echt mee te nemen in het verhaal. Ik denk vaak na over hoe hij de komst van zijn broertje ziet en ervaart. Hij beseft het allemaal niet zo goed, dus vind ik het belangrijk om ook goed op hem te letten. Hoe zal hij omgaan met de aandacht voor zijn broertje? Gaan ze wel goed overeenkomen? Dat zijn toch vragen die je je als ouder stelt. Het eerste moment met hen twee wordt sowieso heel bijzonder.”