Constraint Induced Movement Therapy (CIMT)

Bij kinderen met unilaterale of halfzijdige CP is de arm- en handfunctie meestal meer aangedaan dan het stappen. Vaak voorkomende stoornissen in de aangedane arm en hand zijn verhoogde spierspanning, spierzwakte en gevoelsstoornissen. Deze stoornissen leiden tot moeilijkheden bij het reiken, grijpen, manipuleren en loslaten van voorwerpen.

CIMT is een therapievorm binnen de neurorevalidatie waarbij de patiënt gestimuleerd wordt de aangedane arm te gebruiken terwijl de niet aangedane arm/hand het grootste deel van de dag beperkt wordt met bijvoorbeeld een handschoen.

CIMT/BT-therapiekampen

Elk jaar worden CIMT/BT-therapiekampen georganiseerd. Tijdens een therapiekamp krijgen de kinderen zes uur per dag intensieve therapie om hun arm- en handfunctie te verbeteren. Zo worden ze gestimuleerd om op een speelse manier de aangedane arm meer en beter te gebruiken. Dat gebeurt met constraint-induced movement therapy (CIMT): de kinderen dragen een spalkje aan de goede hand, zodat ze alleen met de minder goede hand taken kunnen uitvoeren. Zo wordt die hand intensief gestimuleerd. 

Daarnaast wordt er met bimanuele therapie (BT) geoefend op vaardigheden van het dagelijks leven die het gebruik van beide handen samen vereisen. Tijdens de bimanuele therapie wordt wat aangeleerd werd bij CIMT omgezet naar activiteiten die in de leefwereld van het kind passen. 

Bekijk de lijst met therapiekampen

Intensieve revalidatieopname

Naast de therapiekampen kan er ook een intensieve revalidatieopname georganiseerd worden op onze afdeling in campus Gasthuisberg. Dit kan voor kinderen tot 7 jaar.

Voor meer info kan je contact opnemen met de ergotherapeuten van het CP-referentiecentrum via ergotherapie.cpkinderen@uzleuven.be.

Baby-CIMT

PDF
Handleiding Baby-CIMT
PDF - 2.84 Mb
PDF
Guide Baby-CIMT
PDF - 3.64 Mb
Laatste aanpassing: 21 mei 2026